עסקים למכירה בכל הארץ

בס"ד

 

עסקים למכירה בכל הארץ

שלום חברים, אם תבדקו את כמות העסקים למכירה בכל הארץ  תגלו כי כמות העסקים בארץ היא  בלי גבול. כמעט כל אחד פותח עסק עצמי : ליצור שטיחים, לשיווק מגבות, לעיצוב קירות, וכו' וכו'. לפתוח עסק זו המשימה הקלה , המשימה האמיתית זה להתמודד עם העסק ולהתנהל אתו בצורה הנכונה.

מבין העסקים למכירה בארץ יש עסקים רבים שבבסיסם הם טובים ובעלי פוטנציאל מצוין, אך בעל העסק לא ידע/לא השכיל להתנהל בצורה נכונה, הן מבחינה כלכלית ושיווקית והן מבחינה טכנית. בעלי עסק שוגים לעתים שגיאות גסות מאד בהשקעה לא מווסתת כלכלית במקומות הלא נכונים, כגון השקעה מטורפת בהשכרת מגדלי יוקרה וחוסר מחשבה על שקלול נכון של הוצאות מול הכנסות.

פעמים רבות, אני בוחן עסקים למכירה בארץ, ומגלה כי בעל העסק שפך כמויות כספים אדירות על השכרת מקום יוקרתי ונוצץ אחוז בשבי שקר החיצוניות.

עסק צריך לעבוד בעלויות נמוכות ולחשב תמיד את ההוצאות מול ההכנסות, ולא ללכת שווי אחרי מגדלי יוקרה ששותים את הדם בקשית לשוכר המתחיל, ומזניקים את רמת ההוצאות בלי פרופורציה.

אני לא אומר להשכיר מקומות מוזנחים ונידחים, אבל לא תמיד נדרש לעסק מקום מרכזי וחדיש שעולה בהתאם. לדוגמה אם קהל היעד לא מגיע לבית העסק, הייתי ממליץ לחפש מקום זול ופשוט ככל האפשר ולא דווקא באזור המרכז או כל אזור יוקרתי אחר. התנהלות נכונה ומחושבת היא קריטית על מנת להחזיק מעמד . עסק שעובד בעלויות גבוהות מיד בהתחלה מתרסק ופעמים רבות בעל העסק חוטף מכה כואבת ונאלץ להתקפל כלעומת שבא עם חור כואב בכיס ובלב.

מצד שני, גם לא נכון להישאר 'ראש קטן' לאורך ימים ושנים. הרחבת העסק וחזון היא דבר מבורך מאד: "מי שלא חולם, לא מגשים", אבל יש להתרחב ולגדול בצורה מאד הדרגתית , זהירה, ובעיקר- עם מעקב וחישוב צמוד של המהלכים, מה שנותן אורך נשימה ואפשרות לצוף ולהחזיק ראש מעל הגלים גם  בזמנים לחוצים יותר.

לסיכום, הצלחת עסק תלויה רבות בהתנהלות נכונה של בעל העסק. ניתן גם להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום, שיוכל להצביע על נקודות תורפה שגורמות לקשיים בתזרים השוטף או כל קושי אחר בהתנהלות. מה שלא תמיד ניתן לראות מבפנים.

בפעם הבאה, שאתם מסתכלים על עסקים למכירה בארץ ראו היטב בעניים והקשיבו היטב באוזניים. סיפור טוב הוא מכלול של הרבה פרטים טובים וגם עסק טוב הוא מכלול של הרבה גורמים. היו ערניים. אל תפלו שבי לעלויות גבוהות וחסרות כיסוי. היו מתונים וצפו תמיד מהלך אחד קדימה.

בהצלחה תמיד.

הכותב עופר עזרא יועץ עסקי מתווך עסקים
מנכ"ל הבוטיק בית השקעות
Butiq.co.il
050-2584053