עסקים למכירה בדרום- לא מה שחשבת.

עסקים למכירה בדרום- לא מה שחשבת.

"החיים הם לא סרט שאתה צופה בו אלא סרט שאתה מפיק אותו"

 בקשה קטנה , עצמו עניים, חשבו דקה על עסקים למכירה בדרום באסוציאציה חופשי. אני מחכה בסבלנות.

עברה דקה? פתחתם עניים ? בוקר אור. מה עלה לכם בראש?

התשובות שאני בדרך כלל שומע הן כאלו: מקום נכשל. בזבוז. עדיף במרכז. רק אם אין ברירה . רק אם לא מצאתי משהו אחר. מצב בטחוני לא אידיאלי למנף עסקים וכו' וכו'

הרשו לי להציע לכם נקודת מבט אחרת.

האם חשבתם פעם על עסקים למכירה בדרום כעל הזדמנות, הזדמנות ממש?

הרבה מן האסוציאציות שהזכרנו מקודם מקורם בתפישות ותבניות שגדלנו עליהם ואף פעם לא טרחנו לבדוק את אמתותם. אחת השאלות האהובות עלי היא 'אולי לא'?

האם חשבתם פעם כאשר מדברים על עסקים למכירה בדרום על קהל היעד האדיר שם, שיכולת הקניה שלו היא לא פחות ממרכז הארץ . האם לפני שרצתם והקפתם במפה את מיקום עסק חלומותיכם בתל אביב חשבתם על התחרותיות הרבה שמאפיינת את המרכז,  ונמצאת בממדים פחותים ללא השוואה נכרת בדרום הארץ?

וכך סיפר לי גבר אמיד : "היה לי דוד זקן, שועל חכם, שאהב אותי מאד. באתי לבקר אותו מידי פעם בבית אבות . הוא אמר לי ככה " אריה, בצוואה לא אוכל לרשום אותך הבנים יכעסו. אבל אתן לך עצה ששווה מיליונים מילה של מתווך קשיש ומנוסה. לך לסוף רחוב יפו בירושלים איפה שבונים תחנה מרכזית חדשה, יש שם רחובות ישנים: התחלת רחוב תורה מציון, אריאל. תמשיך משם מזרחה למקור ברוך. איפה שאתה רואה דירה ישנה למכירה, תקנה אותה. כמה יותר עלובה הדירה – ככה יותר טוב, כי אתה תוציא מחיר נמוך. אחר כך תשכיר את הדירות האלו ובכסף של השכירות תשלם משכנתא, ובעוד עשרים שנה כשהדירות שלך יהיו שוות מיליונים תבוא להגיד תודה על הקבר שלי".

אני לא דוד זקן, אני אולי לא מתווך קשיש, אז לא התכוונתי שכשתשמעו על עסקים למכירה בדרום תרוצו ותקנו  (בטח לא עסקים מוזנחים😊) . התכוונתי להגיד דבר אחד, לדעתי כר העסקים בדרום אינו מנוצל מספיק, והוא טומן בחובו פוטנציאל אדיר הן מבחינת קהל היעד והן מבחינת רמת התחרותיות. עסקים למכירה בדרום הם לא מה שחשבתם.

עם פריצת דרך  מחשבתית, ראיה של כמה מהלכים קדימה, קצת אומץ ( לא פזיזות!), אפשר להגיע רחוק. רחוק עד אינסוף.

"THE SKY IS THE LIMIT"

בהצלחה.

הכותב עופר עזרא יועץ עסקי מתווך עסקים
מנכ"ל הבוטיק בית השקעות
Butiq.co.il
050-2584053