הכנת עסק למכירה למה צריך??????

בס"ד
הכנת עסק למכירה-למה  צריך?

כשמדברים על הכנת עסק למכירה עולה לעתים השאלה המתבקשת, למה צריך להכין עסק למכירה? 

העסק טוב. מבטיח. זורם. מרוויח (במקרה הטוב) אז למה צריך את המושג החשוב הזה "הכנת עסק למכירה?
אתם יודעים, כמו בכל דבר , העטיפה קובעת לא פחות מהתוכן שבתוכה. הפתגם" אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" לא הגיע משום מקום.  לנו , בתור בני אנוש יש נטייה טבעית להסתכל ולייחס חשיבות לעטיפה לא פחות מאשר למוצר. אחרי הכל איך בוחרים סוכרייה אם לא לפי העטיפה? לא מדובר כאן על שינוי מהאמת אלא הצגת האמת בצורה מדויקת ויפה . תחשוב איך אתה בוחר ספר, לא לפי התקציר?

העסק שלך יכול להיות פצצה. מושלם. מרוויח. יכול להיות שהסיבה למכירת העסק כלל לא קשורה לרווחים יתכן שרק נמאס לך מהתחום, סיבה משפחתית או כל סיבה אחרת, אתה בטוח שעסק כמו שלך נחטף מיד עם יציאתו לשוק ופתאום אתה מוצא את עצמך שובר את הראש. הכל זורם. הכל דופק. העסק שלך יביא רק תועלת לקונה. אז למה הוא לא נמכר? למה?
לכן אנחנו פה כדי לדבר על הכנת העסק למכירה.

ההכנה חשובה גם למוכר לא פחות מלקונה. בהכנת עסק למכירה אנחנו דבר ראשון מסתכלים מהצד על העסק. מהן נקודות החוזקה שלו? מהם היתרונות הבלעדיים שלו בשוק? וצעד אחד קדימה איזה סוג קונה פוטנציאלי מתאים לעסק? בהכנת עסק למכירה אנו בוחנים את העסק מהצד ובונים לו מעין טיזר ובו תמצית היתרונות והחזקות שלו בצורה אפקטיבית, מה שמסדר את הראש למוכר ומצביע על כיוון חיפוש קונה מתאים. האם העסק יעורר עניין אצל איש עסקים בעל יכולת כלכלית? ואולי דווקא אצל איש טכני מוכשר בתחום הספציפי הזה?
בהכנת עסק למכירה אנו מבודדים את הנקודות החשובות בעסק ובוחנים אותם . מדגישים את מה שחשוב באמת וכך מחפשים קונה מתאים ויודעים להצביע בפניו על המעלות הייחודיות לעסק.
הכנת העסק למכירה היא מאד קריטית עבור המוכר , מובן שעדיף לקחת איש מקצוע המתמחה בכך( אני תמיד כאן בשבילכם😊) אך כמובן שכל אחד יכול לבצע אותה.
בהצלחה .

הכותב עופר עזרא יועץ עסקי מתווך עסקים
מנכ"ל הבוטיק בית השקעות
Butiq.co.il
050-2584053