הנוסחה שלך אל ההצלחה- על קניית או מכירת עסק—ומה צ'רצ'יל חשב בנושא.

הנוסחה שלך אל ההצלחה-
 על קניית או מכירת עסק—ומה צ'רצ'יל חשב בנושא.

כמה הייתם מוכנים להשקיע בשביל להצליח? או יותר נכון למה בכלל אתם קוראים הצלחה ?

אם נסתכל על כל אותם אנשים שפנו לתחום העסקים , קנו , מכרו, השקיעו, פרסמו, בסופו של דבר ניתן להם כותרת אחת או יותר נכון שתי כותרות הצליחו או במקרה הפחות טוב לא הצליחו . קחו לדוגמא שני בני אדם שהחליטו להשקיע בעסק שניהם  קנו עסק , שפצו, שווקו ולכאורה עברו את אותו מסלול רק שלמרבה הפלא אחד מהם הגיע בסופו של דבר לפסגת ההצלחה והשני נשאר מדשדש אי שם בצידי הדרכים עם חובות בלי סוף וחורים לא סגורים. זו לא תאוריה זו המציאות שני האנשים האלו הם מודל לכל עולם החיים בכלל ולעולם העסקים בפרט . הייתי רוצה לעצור פה ולשאול מה הנקודה. מה הנוסחה להצלחה. מהו שורש ההבדל שבין אילי ההון לבעלי חוב מעוד עסק אומלל ברקורד הכשלונות שלהם?

האמת שהתשובה הפשוטה יכולה לגרום ל20% מהאוכלוסייה לעקם את האף לעוד30% לפקפק בדברים , 30% יגידו "כן.. אבל…" רק קחו בחשבון שבעשרים אחוז הנותרים נמצאים כל אותם אלו שאתם קוראים להם סיפור הצלחה, כל החלומות שרציתם להגשים, מוזמנים להצטרף…

צ'רצ'יל אמר בזמנו " הצלחה זו היכולת ללכת מכישלון לכישלון מבלי להתייאש". לא אני אמרתי את זה, צ'רצ'יל, שללא ספק נקרא הצלחה אמר את המשפט הזה ואגב הוא גם חי אותו לא רק אמר.   אם תעשו סקר קטן אבל אמיתי ואתם מוזמנים לספר על התוצאות, בהתחייבות, כל אותם סיפורי הצלחה נוצצים התחילו מאינספור כישלונות , גדולים וקטנים מייאשים בלי ספק שקדמו להצלחה המובטחת . הקלישאה 'מטעויות לומדים' היא קצת יותר מאמיתית במקרה שלנו, ובניגוד למה שהרבה מאיתנו חושבים 'הוא' לא הצליח למרות הכשלונות שלו . 'הוא' הצליח בגלל הכשלונות שלו , אולי זה לא הכי נחמד אבל כדי להצליח לא מספיק פפיון אדום ותיק עסקים מרשים צריך להפשיל שרוולים לנשום עמוק לקחת אורך רוח ולהתכונן לספוג בהבנה את הכשלונות שיבואו, צר לי לאכזב אתכם אבל ההצלחה היא לא פיקניק וגם אם כן אז פיקניק שעבדו לפניו.

גשר ברוקלין לא קם בלילה אחד לאור הירח, ג'ון רובלינג, מהנדס צעיר, בנו של וושינגטון רובלינג פתח תוכנית ממושכת וקצת הרבה הזויה בהנחיית אביו ,הקמת גשר בין ניו-יורק לניו איילנד, אנשים לא האמינו בכזה מבצע חסר סיכוי וכשג'ון הפך למשותק בעקבות תאונה היה ברור לכלם שמהחלומות היפים נשארו רק רסיסים, יותר נכון כמעט לכלם, ג'ון היה היחיד שלא התייאש. בעזרת שיטת תקשורת שפיתח עם אשתו באמצעות הקשת אצבע על גב ידה העביר את ההוראות וההנחיות לבנית הגשר. המבצע המטורף הזה ארך 13 שנים ובסיומו קם לתפארה גשר ברוקלין. ג'ון רובלינג יכל להתייאש שתי מיליון פעמים, היו לו את כל התנאים אבל היה לו עוד דבר אחד סבלנות ואורך רוח. גם הוא יכל להצטרף לרשימת החולמים לשעבר,אבל הוא בחר אחרת ולכל אחד מאיתנו יש את הזכות הזו לבחור בכישלון שיהיה הבסיס להצלחה.

אדם חכם אמר פעם "תנסה-מקסימום תצליח" . אני חושב שהוא יותר ממסמל את המאמר הזה,  ההצלחה היא בבואה יפה לכישלונות . אל תתייאשו מלנסות . אל תתייאשו מלהאמין בעצמכם וכשאתם ניגשים להשקיע בעסק או לחילופין למכור עסק אל תיבהלו מאבני הנגף שבדרך , מסתבר שהם יבואו , ההיסטוריה כבר לימדה אותנו , ההחלטה בידיים שלכם איך לקבל אותם, כמה ללמוד מהם וכמה תראו מולכם את האופק . כי ביום שתלמדו להרים את הראש אחרי גל של כישלון, ביום שלא תפסיקו לחתור אל הפסגה  ביום ההוא תדעו שכאן תקעתם דגל וכשההצלחה תגיע תסובבו את הראש אחורה ותגידו- שם היה סיפור ההצלחה האמיתי שלי.                                  

                   

הכותב עופר עזרא יועץ עסקי מתווך עסקים
מנכ"ל הבוטיק בית השקעות
Butiq.co.il
050-2584053

                                         הבחירה בידיים שלכם