קנית עסק- קפיצת ראש למים עמוקים בלי קורס שחיה.

קנית עסק- קפיצת ראש למים  עמוקים בלי קורס שחיה.

טוב אז כבר החלטנו שאנחנו רוצים להיות עצמאים. למה ? אה. השתחררנו מצבא קבע עם כסף וזמן קיבלנו ירושה מדודה חורגת . זכינו בפיס  . נפל לנו כסף מהשמיים . קיבלנו פיצויים. לא משנה מה הסיבה יש לנו כסף וזמן . מה אנחנו בעצם רוצים להשיג?  התשובה מאד ברורה-


1
.להחזיר את ההשקעה תוך מספר שנים מצומצם.
למצוא מציאה.
3.
 למנף את ההשקעה ולהרחיב את העסק הקיים.

4 חלקם של המשקיעים גם רוצים תעסוקה, להיות "הבוסים".

בדרך כלל כשמגיעים למתווך עסקים (יזם) הפניה היא כזאת "אני מחפש עסק שיאפשר לי לנצל את הפוטנציאל שלי או לחילופין אני מחפש מציאה, עסק כושל במחיר נמוך יחסית ויכולת שיקום .תופסים עסק מזדמן ואז הכל "מושלם".  אז לא… לא הכל מושלם . ממש לא. אנשים מפספסים כמה נקודות קריטיות בדרך…                                                                                                                                                     


אני רוצה לספר לכם על התקופה בה עבדתי כשכיר בחברה כסמנכ"ל כספים במגדלי בסר . למטה ישנם חנויות מזון לרוב וגם חנויות אחרות.
ההימור של המנהלים שירדו לאכול היה כמה זמן המסעדה  או חנות זו או האחרת תחזיק מעמד . בדרך כלל התערבנו  על ארוחת צהריים . לא התכוונו לשנים אלה לחודשים בלבד.  והריטואל, חזר על עצמו. חנות נפתחת ברעש גדול ונסגרת בקול ענות חלושה . הבן אדם קנה רכוש,הזיע, שיפץ ,לקח אדריכל וכו' וכו'…..                                                    


ברור שהוא חשב שהוא הולך להרוויח . אבל השאלה שלנו היא האם הוא עשה סקר שוק קטן.
תמחיר פשוט של כמה הוא צריך למכור כדי להגיע לפחות לנקודת האיזון של ההוצאות.
האם יש לו אורך נשימה . בדיקה פשוטה של סביבת המתחרים, כמה משכורות הוא הולך  לשפוך.
האם המקום הספציפי נכון לסוג כזה של מוצר שהוא הולך למכור? האם יש לו ידע בסיסי בניהול? (אה שכחתי כולם חושבים שיעשו " בוננזה")
העובדה הבסיסית היא שמי שרוצה לקפוץ למים עמוקים  צריך קודם כל ללמוד לשחות לא?
הרי כולם מלמדים את הילדים שלהם לשחות בדרך כלל על ידי מדריך שחיה . אז גם בקנית  עסק זה ככה. צריך ללמוד וזה לא בושה להיעזר  במומחים . ללמוד זה לא מסובך ואפשר גם להצליח ולהצליח בגדול אבל… ופה האבל הגדול


קונה צריך להבין את המהלכים בצעד כזה מעבר לריצוף איטלקי חדיש לארבעים מטר וחלון ראוה מנצנץ.  שיעורי הבית תמיד מגיעים לפני הצלחה במבחן
לא צריך לעשות דוקטורט בבוסטון, יש הרבה דוגמאות לאנשים פשוטים חסרי השכלה פורמאלית שהצליחו וידעו לנהל בגדול
בני גאון ז"ל לא עשה דוקטורט  וגם לא יצחק תשובה אז למה הם ידעו לנהל?                                                                       אני מניח שפה מסתתרת התשובה הפשוטה של יכולת הלמידהועבודה קשה .
אני לא מכיר את אדון יצחק תשובה אבל אם הוא היה קונה עסק  הוא כנראה היה בודק את השוק ,  את המתחרים. את פוטנציאל  המכירות,  לוקח יועצים כשצריך . עושה תכנון עסקי מסודר לפי תוכנית ברורה . והרשימה עוד ארוכה.
את השאלה הרטורית למה נכשל אדון "כהן" שהקים או קנה עסק מכסף של פורש צהל או פיצויים שקיבל  נשאיר פתוחה.
בחלק נכבד מהעסקים שפגשתי . רואה החשבון הוא זה שיודע הכל כמין דמות מסתורית שרק היא ורק היא מבינה . את המשפט  "תפנה לרואה חשבון שלי הוא ידע לענות לך על השאלות " התעייפתי מלספור.
כמובן שאפשר גם אחרת. וחייבים אחרת 
ישנם כאילו שרוצים למכור את העסק מסיבות אישיות .אבל הם בניגוד לאחרים השכילו לשלוט ברזי הניהול. לבדוק את השטח. כמו אותו אדם שקפץ למים  ויכול מייד לצלול.כמו דג . ולא סתם דג .כריש.  אלה מסוג הדגים שיכולים לשחות במים עמוקים מאוד!!!

לסיכום השקעה בעסק על ידי בעל מקצוע טוב שמבין בעסקים וקבלת שירות מיועצים עסקיים

עולים כסף קטן תמורת הפסד כספי גדול מאוד. משוואה פשוטה.

הכותב עופר עזרא יועץ עסקי מתווך עסקים
מנכ"ל הבוטיק בית השקעות
Butiq.co.il
050-2584053