עסקים למכירה ממה להזהר

 

עסקים למכירה- ממה להיזהר?חלק א'

כשבוחנים עסקים למכירה יש לזכור מספר פרמטרים חשובים אותם עלינו לקחת בחשבון לפני קניית עסק חלומותיכם.

בבואנו לבדוק עסקים למכירה עלינו להיזהר ממספר דברים על חלקם בכתבה שלפנינו-

  1. חשוב מאד לבדוק שיש מכפילי רווח קבועים לעסק, ישנם עסקים למכירה שנראים מבטיחים מאד אך חשוב לבדוק שיש לעסק מחזור רווחי קבוע , אין להסתמך על מחזור מנופח של השנה האחרונה.

  2. כשבוחנים עסקים למכירה יש לבדוק שהשוק לא הולך ונעלם, לא היית רוצה למצוא את עצמך עם עסק מרוויח כאשר עוד שנה הוא יהיה חסר שוק וללא ביקוש. מקרה זה אפשרי כאשר יש מתחרים שנוגסים בו , במקרה כזה יש להיזהר מאד . כלל ותיק ונאמן אומר שלא מכניסים ראש בריא למיטה חולה. אל תנסה את הסטאז' שלך במאבק שותת דם מול מתחרים חזקים ורבי זרועות, בניהול של עסק מחדש יהיו לך חזיתות רבות לעמוד מולם . אל תוסיף חזיתות מיותרות ועקובות דם.

  3. בבואנו לראות עסקים למכירה יש להיזהר מעסקים שאין להם אופק צמיחה . תמיד תבדוק מהן האפשרויות העתידיות של העסק לגדול ולצמוח הלאה. במקרים רבים לא שווה להשקיע בעסק עקר ללא אפשרות של מינוף בעתיד.

  4. כולנו מכירים את הפתגם "לא כל הנוצץ זהב הוא" . אל תלך שולל אחרי חזות חיצונית מרשימה שפעמים רבות משקרת. אין מושלם בעולם. פשוט אין . עלינו להפנים זאת ולבדוק היטב מהם החסרונות של העסק. בבואנו לראות עסקים למכירה יש להיזהר מעסקים עם 'חורים שחורים' כגון תביעות משפטיות כנגד החברה או ההתחייבוית שלא נגלות לנו.

חשוב מאד לראות היטב בעיניים ולשמוע היטב באוזניים.

על גורמים נוספים תוכלו לקרוא בכתבה עסקים למכירה -ממה להיזהר חלק ב'

בהצלחה

"בוטיק בית השקעות" – מזהים הזדמנויות עסקיות ומממשים אותן

אם אתם סבורים שזיהיתם הזדמנות עסקית ושמכירת העסק שלכם או רכישת עסק קיים יכולה להניב לכם רווחים, אתם מוזמנים לפנות אלינו – אל חברת "בוטיק בית השקעות". עולם העסקים הינו מורכב ביותר ובעזרת השירות המקצועי שלנו תוכלו למצוא את המוכר או הרוכש המתאימים ביותר.

המתווכים שעובדים בחברה שלנו מנוסים ביותר ויודעים כיצד לייצר את החיבורים הנכונים, כך שכל הצדדים מרוויחים מהעסקאות. ניסיוננו הפיננסי והחשבונאי מאפשר לנו לבצע הערכות מחירים מדויקות ויש לנו ניסיון רב בניהול משא ומתן. כישורים אלו מסייעים לנו להגדיל את הסיכויים לכך שהעסקאות שמתבצעות דרכנו יהיו משתלמות והוגנות. אנו מלווים את לקוחותינו לאורך כל התהליך ומסייעים לכל לקוח לקבל את מבוקשו.  מעוניינים לזהות ולממש הזדמנויות עסקיות? צרו קשר ונשמח ללוות אתכם לאורך כל הדרך.

הכותב עופר עזרא

 יועץ עסקי מתווך עסקי

מנכ"ל הבוטיק בית השקעות
Butiq.co.il
050-2584053