עסקים מניבים למכירה

עסקים מניבים למכירה

עולם התיווך הינו מגוון ביותר ולצד מתווכי הדירות שמקשרים בין מוכרי דירות ומשכירי דירות ובין קונים ושוכרים, ישנם גם מתווכים שעוסקים בתיווך בין בעלי עסקים ובין אנשים שמעוניינים להשקיע בעסקים קיימים. כמו כן, ישנם מתווכים שמקשרים בין משקיעים ובין יזמים. 

בדומה לעולם הנדל"ן בו אנשים רבים בוחרים להיעזר בשירותיו של מתווך מקצועי, רצוי גם עבור משקיעים או בעלי נכסים לפנות לסיוע כדי למצוא את הקשרים המתאימים ביותר עבורם.

מדוע כדאי לפנות אל מתווכים שמתמחים בתיווך לעסקים?

ישנן מגוון סיבות שיכולות לגרום לבעל עסק או למשקיע לפנות אל מתווך שמתמחה בתיווך לעסקים. במקרים מסוימים הסיבה היא כניסה לחובות וניסיון למצוא משקיעים שיתמכו בעסק מבחינה כלכלית. כמו כן, יכולה המטרה להיות יצירת סינרגיה בין חברות, רכישת חברה שיכולה לספק מענה לצרכים מסוימים של חברה אחרת עשויה לייעל את העבודה בצורה משמעותית ולאפשר לחברה שרוכשת את החברה השנייה לגדול ולצמוח. 

במקרים אחרים מדובר על בעלי עסקים שפורשים ממקצועם אך אינם יכולים להעביר את העסק לאדם אחר, מצבים אלו יכולים להתרחש למשל כאשר מדובר על עסקים משפחתיים – כשאין לבעל העסק ילדים שיכולים או מעוניינים להיכנס לנעליו ולנהל את העסק. 

במקרה שמדובר על רכישת עסק מניב, יכול הרוכש להשביח את העסק שנרכש ולמכור אותו במחיר גבוה יותר מהסכום שהוא שילם. כמו כן, יכול הרוכש להשכיר את העסק וליהנות מהכנסה קבועה.

מה חשוב לדעת על מתווכים לעסקים?

מתווכים לעסקים יכולים לסייע ללקוחותיהם – המוכרים והקונים בצורה משמעותית ולאפשר להם למצוא את "השידוך" המתאים ביותר לצרכיהם. 

כדי לעסוק בתיווך לעסקים אין צורך בתעודה, אך כן חשוב לרכוש ידע בתחום. כמו כן, יש לדעת כיצד לתרגם דוחו"ת כספיים כך שיהיה ניתן לדעת מהו שווי הנכס הנבדק ולהצליח לייצר חיבורים טובים בין משקיעים ובין בעלי חברות.

מתווך לעסקים בוחן את ערכו של העסק ולאחר מכן מעריך את המחיר שבו יהיה ניתן והוגן למכור אותו. לאחר מכן, מפרסם המתווך את העסק. ניתן לפרסם את העסק תוך חשיפת זהותו או לשמור על דיסקרטיות. 

בהמשך, מטפל המתווך בפניות של רוכשים פוטנציאליים ואף עורך עם המתאימים משא ומתן. במידה שהתהליך מתקדם, המתווך ימליץ לבצעה בדיקת נאותות שנקראת בשם: "דיו דיליג'נס". הבדיקה מבוצעת על ידי גורם חיצוני והינה חשובה ביותר. במסגרת הבדיקה בוחנים את היכולות המסחריות והמצב הכלכלי של העסק, את התוכנית העסקית ועורך ניתוח של התחזיות של העסק. ברוב המקרים כולל התהליך מפגשים עם עובדים שנמצאים בעמדות מובילות בחברה ופגישות עם מממנים. הבדיקה מאפשרת קבלת הערכת מחיר שתעזור להם לצדדים לסגור עסקה הוגנת. 

העבודה היסודית של המתווכים מאפשרת לבעלי החברות להמשיך בעבודתם ולא לעסוק בתהליך המכירה שדורש השקעת זמן, ידע ומאמצים. בעל עסק שמנסה לבצע את המכירה באופן עצמאי וללא הידע והניסיון הדרושים עלול לאבד זמן יקר עקב חיפושים שאינם ממוקדים ולדרוש מחיר שאינו סביר. קבלת סיוע ממתווך עסקים שמתמחה בתחום מגדילה את הסיכויים לכך שהעסקה תהיה טובה ומשתלמת עבור הצדדים ותתבצע תוך זמן קצר.

מעוניינים לקבל שירות מקצועי ואמין מחברת תיווך איכותית?

במידה שאתם מעוניינים למכור או לרכוש נכס ולבצע עסקה טובה, תוכלו לפנות אלינו –  אל חברת "בוטיק בית השקעות". אנו מתמחים בתחום ומסייעים לבעלי עסקים ולקונים לבצע עסקאות משתלמות. 

כחלק בלתי נפרד מהשירות שאנו מעניקים, אנו מלווים את הלקוחות שלנו לאורך כל הדרך, עובדים באופן דיסקרטי ומעניקים יחס אישי.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ולהיעזר בשירות שלנו?

 אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע לכם לבצע עסקה משתלמת!