דרוש שותף לעסק- אבל למה????????

בס"ד

דרוש שותף לעסק-  אבל למה????????

הי חברים, נעים מאד. אני אוטודידקט, וככה טוב לי. לומד לבד, אוכל לבד, נושם לבד, מת לבד ומנהל את העסק שלי לבד. לבד. לבד. בלי טביעות אצבעות זרות שיבלגנו לי את הסדר. בלי אף ארוך שנדחף לי עמוק בתוך חשבוניות מבולגנות, והעיקר בלי כיס נוסף להתחלק אתו שווה בשווה בסוף החודש . ואז הוא בא, היועץ ההוא עם המשקפיים העגולים והזקנקן.  שואל אותי כמה שאלות על הפרקטיקה והטכניקה של העסק ,שיווק וניהול חשבונות מלטף את הזקנקן ומאנפף לי " אני חושב שלטובתך דרוש שותף לעסק".

האמת שרציתי לאכול אותו. את כל הנשמה אני משקיע בעסק . את הדם שלי. ריצות למטולה. ריצות לאילת. הראש הדופק שלי. עייפות שלא נגמרת. שעות על גבי שעות של חשבונות כושלים  ( עוד ביסודי הייתי בהם הדפוק של הכתה)  וכל זה שווה לי את השקט. את העשר אצבעות שהם רק שלי . הדבר האחרון שחסר לי זה חלוקה ברווחים שגם ככה הולכים וקטנים בלי שום סיבה הגיונית . וזה מה שהוא אומר הזקנקן במשקפיים "דרוש שותף לעסק"!!!

אחרי שאכלתי אותו (ואכלתי אותו), הוא התיישב על הכיסא והתחיל לנאום לי בקול רגוע ומונוטוני (פתאום שמתי לב שהוא יקה) למה דרוש שותף לעסק. אם זה מענין אתכם תישארו עד סוף הדף. אני השתכנעתי.

וזה מה שהוא אמר בגדול: לעתים רבות דרוש שותף לעסק משתי סיבות אפשריות: 1. סיבה כלכלית 2. סיבה מעשית.

הוא גם פירט. לפעמים לבעל עסק אין יכולת כספית להרחיב או להגדיל עסק, במקרה כזה שותף עסקי בעל אמצעים כלכליים יעזור בהחלט.

אופציה נוספת היא סיבה מעשית ופשוטה מאד . לעתים רבות אין לבעל העסק מספיק כלים להפעיל את העסק, או מחוסר ידע טכני או מחוסר ידע בשיווק וכן כל סיבה אחרת. מבחינה מקצועית לא תמיד מעוניינים בכסף. פעמים רבות דרוש שותף לעסק על מנת למלא חסרים: לדוגמה חברת תרופות מוצלחת מאד בעלת ידע טכני סופר מקצועי  אבל עם חוסר ידע בשיווק, במקרה כזה הדבר הנכון הוא לעשות סינרגיה, להכניס איש שיווק שינהל את ענייני הפרסום וכך האחד משלים את השני מבחינה מקצועית.

 זה מה שהוא הסביר הזקנקן הממושקף. בהחלט לקח לי זמן להשלים עם הרעיון. בדיקה יסודית יותר גלתה כמה טעויות די גסות בתחום החשבוני שלי ( הייתי צריך להשלים עם העובדות ולא להילחם בהם).

היה קצת קשה להיפרד מחלום האוטודידקט  המושלם. דברים טובים לא באים בקלות, אבל בסוף זה קרה. הוא נכנס לעסק שלי, שותף עסקי נחמד שהוריד לי מהכתפיים את המשא שכל כך לא התאים להם . התחום החשבוני.

מה אני אגיד לכם , זה לא מה שחלמתי עליו. עשרים טביעות אצבעות יש על העסק המתוק שלי, לא עשר. אבל הרבה יותר שלוות נפש . הרבה פחות מלחמות נואשות במחשבון החלוד שבתוך מוח שלי והעיקר-

למרות שהם מתחלקים,

הרווחים. יותר יציבים. יותר מבטיחים. פחות מתנדנדים  ויותר. יותר. יותר משתלמים.

תבדקו.

הכותב עופר עזרא יועץ עסקי מתווך עסקים
מנכ"ל הבוטיק בית השקעות
Butiq.co.il
050-2584053