מדריך הכנת עסק למכירה

מדריך הכנת עסק למכירה

במידה שאתם מעוניינים למכור את העסק שלכם, חשוב שתבצעו את התהליך בצורה נכונה. מכירת עסק עשויה להיות תהליך מורכב בשל סיבות שונות, ביניהן: סיבות רגשיות וסיבות כלכליות. במקרים בהם הושקעו בבניית העסק ובתפעולו הרבה מאוד משאבים (ברוב המקרים), הרי שיהיה קשה מאוד להיפרד ממנו. כדי לסייע לכם לבצע את המכירה בצורה נכונה, ריכזנו מספר המלצות שנוגעות לנושא.

5 המלצות שיוכלו לסייע לכם בתהליך מכירת העסק

  1. השיגו אישורים נחוצים ופעלו בשקיפות – כדי שיהיה ניתן למכור את עסק, יהיה עליכם לדאוג לכך שהיו בידיכם דוחות כספיים ומאזנים מסודרים, כאשר רואה החשבון של העסק צריך לחתום על המסמכים הללו. חשוב לארגן את כל המסמכים הנחוצים כך שיהיה ניתן להציג אותם בפני הקונים הפוטנציאליים. בעלי עסקים שלא דואגים להכנת המסמכים ולא פועלים בשקיפות, יוצרים רושם של אנשים לא אמינים והדבר פוגע בסיכויים שלהם למכור את העסק. חשוב לזכור שאנשים רוצים לעשות עסקים עם אנשים אמינים.
  2. היעזרו בבעל מקצוע חיצוני ובלתי תלוי – במידה שמדובר על עסק משפחתי, חשוב מאוד להכניס בעל מקצוע חיצוני ולהקים מנגנוני ניהול, בצורה זו יהיה ניתן לגרום לעסק לייצר רושם של עסק מקצועי ואמין. פעמים רבות עשויים הקונים הפוטנציאליים לחשוב שבן משפחה שעובד בעסק נמצא בעמדה גבוהה רק בשל היותו בן משפחה, בניית שלד ניהולי שמתבסס על אנשי מקצוע בלתי תלויים  (מחוץ לתא המשפחתי) יכולה לסייע לעסק לייצר רושם מקצועי ועל ידי כך להגדיל את סיכויי המכירה. נקודה חשובה היא שיש להקפיד לשלב את אנשי המקצוע החיצוניים באופן הדרגתי.
  3. קבעו לוחות זמנים למכירה – במידה שיש לכם זמן, תוכלו לבצע "מכירה נינוחה", מכירה מסוג זה היא הסוג המועדף משום שהיא תאפשר לכם לפעול בנחת ולבצע פעולות שונות שמטרתן להכין את העסק לקראת המכירה, פעולות אלו יכולות להיות למשל: הימנעות מהשקעות, צמצום בהוצאות או שיפור דוחות כספיים. במידה שאין לכם מספיק זמן, יהיה עליכם לייעל את התהליך ולערוך את השינויים הנחוצים תוך זמן קצר.
  4. קביעת תמחור הגיוני – גם אם העסק שלכם הוא מרכז חייכם וגם אם השקעתם בו את מלוא המשאבים שלכם, חשוב שתדרשו עבורו מחיר הגיוני. דרישה של סכום לא הגיוני עשויה להוביל לכך שלא תצליחו למכור את העסק ושרק לאחר שזמן רב יחלוף, תבינו שעליכם להפחית מהסכום בצורה משמעותית. מכיוון שסביר להניח שאינכם אובייקטיבים בנוגע למחיר, רצוי שתפנו אל בעלי מקצוע שצברו ניסיון בתחום.
  5. הקפידו לבצע מכירה דיסקרטית – חשוב מאוד לבצע את המכירה באופן דיסקרטי. במידה שהנושא ייוודע למתחרים, לספקים, לעובדים וללקוחות, הדבר עשוי להזיק לתהליך המכירה במישורים שונים ולפגוע בסיכויים שלכם לבצע עסקה משתלמת. מתווך מקצועי ומנוסה בתחום ידע כיצד לאתר את הקונים הפוטנציאליים באופן דיסקרטי.

בוטיק בית השקעות – למכור את העסק בראש שקט ובמחיר משתלם

כפי שצוין – מכירת עסק עשויה להיות תהליך מורכב ביותר, אך במידה שתפנו אלינו – אל בוטיק בית השקעות, תוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים מקצועיות ומנוסות.

החברה שלנו מתמחה בתיווך בין עסקים וליווי בתהליך מכירת עסקים. ניסיוננו בניהול משא ומתן הינו יעיל ביותר, כך שאנו מצליחים להשיג את המטרות. במהלך שנות עבודתנו קישרנו בין בעלי עסקים וקונים וסייענו בביצוע מגוון עסקאות מוצלחות עבור שני הצדדים. 

אתם מוזמנים לצור קשר ולקבל מאתנו ליווי וסיוע לכל אורך תהליך המכירה.