קנית עסקים כמנוף כלכלי ויציאה מעבדות לחירות

קניית עסקים כהשקעה וכמנוף כלכלי ליציאה מעבדות לחירות

אז אין תלוש בסוף החודש וגם הבוס לא מקיים שיחות נזיפה, היתרון בלהיות עצמאי מול החיסרון של חוסר יציבות כלכלית וביטחון כלכלי שלפעמים הינו אשליה.

לפני זמן מה הלכתי לנחם עורכת דין  מצליחה מאוד שאביה ניפטר בגיל 93. המנוח היה רואה חשבון ותיפקד כעצמאי ממש עד שנותיו האחרונה. היא הסבירה לי שזה החיה  אותו. היכולת שלו לעבוד גם מעבר לגיל התפוגה . והוא עבד, מה זה עבד? עבד עד גיל 90 הוא יעץ לה ועבד מספר שעות ביום.

אתה יודע, היא טענה שאם הוא היה שכיר מזמן כבר הוא לא היה מתפקד ואולי כבר לא חי .


אני אישית מכיר עוד כמה שחזרו ואמרו לי שהיתרון בלהיות עצמאי מעבר ליכולת של האדם להיות המעסיק של עצמו  זה היכולת לממש את הפוטנציאל שלו. לפתח עסק, לנהל, לחשוב בצורה יצירתית, ליזום, הזכות לעבוד ולהתפרנס בלי שהוא יזומן לשיחת שימוע לפני פיטורים כתוצאה מכך שהחברה החליטה לצמצם או איזה מנהל כשל בתוצאות העסקיות וכעת צריך להוריד בעלויות השכר.

עצמאי זה אומנם כאבי ראש, העט לא נופלת בארבע וחצי. אבל, ופה האבל הגדול מי שהעט  נופלת לו והוא לא חושב על יציאה לעולם העצמאים יתכן ואני מאחל לו שזה לא יקרה לו אבל בהחלט יש סיכוי שהוא ימצא את עצמו מובטל בגיל כזה שאז כבר לא תהיה לו היכולת המנטאלית לצאת להתפרנס לבד.

קניית עסקים כהשקעה

אני לא מטיף בפוסט הזה לעזוב את מקומות העבודה, אני מעלה נקודה למחשבה .  בשיחות שלי עם משקיעים שמעוניינים בקניית עסקים כהשקעה על מנת להתפתח, אני לומד שישנם חברים שפשוט היו בזבוז.  במקום העבודה שלהם רואים שהם כבר לא שם.

יזמות עסקית וקניית  עסק או בנייתו גורם למשקיע לאמץ את כל מה שטמון בכוחו.

במאמר מוסגר הוא יצטרך לעיתים ללמוד איך מנהלים אבל זאת לא תורה מסיני בזמנו קרוב משפחה שלי שהיה בעל עסק בתחום מסגרות רכב הרגיש שהוא חייב ללמוד הוא החליט ללכת ללמוד מנהל עסקים לבעלי עסקים תוכנית בת שנה . אחרי הלימודים אי אפשר היה להכיר אותו.  זה לא רק הלימודים, הוא טען שזה היכולת שקיבל בחזרה ללמוד לאמץ את הראש. בשנים לאחר מכן  העסק גדל ונראה אחרת לחלוטין.

למה לקנות עסק בעזרת חברת תיווך עסקים

כאשר אתם שואלים את עצמכם למה לקנות עסק? את התשובה תוכלו לקבל באמצעות ההיעזרות בשרותי תיווך עסקים, 'הביזנס ברוקר' חשובה על מנת שיתאים את העסק המוצע ללקוח ואני מדגיש בכוונה לא חלטוריסט ולא מתווך דירות, על הקונה לוודא שמולו עובד אדם עם רקע בניהול ניסיון מעולם העסקים, אדם שעשה תפקיד אחד או שניים ככלכלן או יועץ עסקי  שיודע לקרוא מאזנים ולנתח אותם, אחד שמבין את ליבת העסק. בעל יכולת לבצע סיעור מוחות ולחשוב מחוץ קופסא.

השקעה בעסק - האם כל אחד יכול

באדם טמונים כוחות שנתן לו הבורא. כוחות להיות אדם וגם כוחות אין סופיים לקבוע יעדים ולעמוד בהם.
ידיד שלי עבד גם על דמיון מודרך הוא דמיין את עצמו יושב במפעל  גדול שמייצא  לחו"ל  שמוכר מוצרים חדשים ומתפתח עד להכפלה  של העסק . הוא פשוטה פרח ונראה יותר רגוע ובטוח בעצמו.  תרגיל הדמיון המודרך טוב לעוד כמה...הרגלים אישיים אפשר לשפר אבל זה לא נושא הפוסט.

מחפש מידע בנושא עסקים למכירה? לחץ כאן!

קניית עסקים - האמת של סטיבן ג'ובס

השיחה של סטיבן ג'ובס  באוניברסיטת סטנפורד היא חובה לכל איש עסקים ומשקיע אשר מעוניין בקניית עסקים כהשקעה - לרכוש עסק או חברה:

אחרי ההצלחה הגדולה וההדחה מהחברה שהוא עצמו יצר במו ידיו הוא חזר וקנה בחזרה את אייפל הוא עמד בפני מוות כשחלה פעם הראשונה וזה רק נתן לו יכולת להתפתח מבחינה אישיותית.

האפשרות שהוא ימות שהייתה כמעט וודאית נתנה לו 'לזרוק ' כהגדרתו את כל הדברים הטפלים  בחיים הם  'נפלו מפני המוות' כך הוא טען . הוא כל יום עמד מול הראי וחשב "נניח שזה היום האחרון שלי עלי אדמות מה אני עושה הכי טוב שאני אוהב ביום הזה", תזכרו את המשפט הזה ביום שאתם מחליטים לפתוח עסק ולעבור סטאטוס. בהצלחה.

על קצה המזלג (או הסכין) במכירת עסקים או קניית עסק/חברות.

הכותב עופר עזרא יועץ עסקי מתווך עסקים
מנכ"ל הבוטיק בית השקעות
Butiq.co.il
050-2584053